Girişimciler

2019 Girişimleri

Sosyal Tribün

Sosyal Tribün

Sosyal Tribün, halı sahalara kamera sistemleri kuran ve maç kayıtlarını sosyal medyada paylaşılabilir hale getiren bir platformdur. Aynı zamanda maçları otomatik olarak çekebilecek bir kameraya yönelik TÜBİTAK TEYDEB hibe desteği ile AR-GE projeleri bulunmaktadır ve bu konuda çalışmaya, ve müşteri portföylerini geliştirmeye devam ediyorlar.


https://sosyaltribun.com

Bulbunu.co

Bulbunu.co

Bulbunu.co olarak kullanıcılarımızın aradığı her şeyi ters e-ticaret modelini kullanarak kolaylıkla bulmalarına yardımcı oluyoruz. Bunun yanı sıra ödül avcılığı görevini üstlenen kullanıcılarımızın da kazanç elde etmesini sağlıyoruz.


https://ice.bau.edu.tr/

CyanLog

CyanLog

CyanLog, Türkçe dili üzerinde yazılı veya sözlü doğal dil algılama yaparak istenilen belirli kelimeleri sizin için çıkarabilir ve siz de bu kelimeler ile rezervasyon ve sipariş gibi aksiyonları yönetebilirsiniz. Cyanlog, daha iyi bir doğal dil algılamak için kelimeler türetir ve machine learning ile öğrenerek kendini geliştirebilir.


https://ice.bau.edu.tr/

Headports

Headports

‘‘Headports ile işe alım şeklini değiştirmeyi amaçlıyoruz.‘‘

İşe alım sürecini daha şeffaf yönetebilmek için makine öğrenimi ve veri bilimi kullanıyoruz. Böylece işverenlerin cinsiyet, etnik durum, cinsel yönelim veya yaş gözetmeksizin doğru ve yüksek potansiyelli çalışanlara ulaşmalarını sağlıyoruz.


https://headports.com

QRson

QRson

Restoran ve kafelerin masalarına yerleştirilen kare kodlar üzerinden kolayca sipariş verilmesini sağlayan yönetim sistemidir. Sizin için özenle tasarladığımız ve üzerine kare kod yerleştirdiğimiz amerikan servisleri üzerinden müşterileriniz herhangi bir telefon ile menünüze ulaşabilir ve sistem üzerinden sipariş verebilir. Verilen siparişleri işletmeniz için oluşturduğumuz yönetici panelinden görüntülersiniz.


http://getqrson.com

Ecording

Ecording

Ecording; bireylerin çevre bilincini arttırmak, sürdürülebilirliği desteklemek ve uygulanacak küçük bireysel aktivitelerle dünyanın daha iyi bir yer haline getirileceğine inanan, yenilikçi yöntemlerle ağaçlandırma faaliyetlerine destek olan, çevre bilincini sağlamak için yöntemler geliştiren bir sosyal girişimdir.


https://www.ecording.org/

VSense

VSense

Manav ve marketlerde meyve sebze alımı esnasında kullanılan tartıların radar ekipmanı ile donatılması ve meyvenin/sebzenin taranarak etiketlenmesini sağlar.


Vagustim

Vagustim

Vagustim, kulaktaki vagus sinirini uyarmaktadır. Sempatik aktivitenin düzenlenmesini sağlar. Sistem; migren, stres, uyku bozuklukları, mide bağırsak problemleri, kronik ağrılar, psikolojik problemlerin olumsuz etkilerini yok ederek, hayat kalitesini yükseltmektedir.


https://vagustim.io/

3Durak

3Durak

Medikal alan da dahil olmak üzere 3D Yazıcılar ile kişiye özel ya da düşük adetlerde üretimler gerçekleştirilebilir.


https://3durak.com/

Optikus

Optikus

Optikus; elektro optik, fiber optik ve ilgili alanlarda ARGE ve danışmanlık hizmeti sağlayan bir girişimdir.


BAUICE

Amacımız; ölçeklenebilir ve sürdürülebilir girişimlerin hayata geçirilmesinde destek olmaktır.

Bahçeşehir Üniversitesi
Yıldız Mah. Çırağan Cad.
34349, Beşiktaş/İstanbul

bauice@rc.bau.edu.tr

+90 212 381 5920